Zdrowy, zawodowy i sportowy Dzień Dziecka w ZSLiZ

01 czerwca 2017 r. w ZSLiZ w Olecku  uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych świętowali Światowy Dzień Dziecka.

Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem Zdrowy, zawodowy i sportowy Dzień Dziecka w ZSLiZ. W trakcie wydarzenia dzieci uczestniczyły w turnieju piłki nożnej i piłki siatkowej. Dodatkowo w Plenerowym Parku Gier odbyły się rozgrywki szachowe, w chińczyka, klasy i Twistera. Osoby, które postanowiły świętować Dzień Dziecka w ZSLiZ, miały również do dyspozycji zajęcia sportowe na siłowni zewnętrznej lub spotkania integracyjne w Zielonej Klasiewyposażonej w altanę, miejsce ogniskowe i grill. Uczniowie kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa obdarowali gości przygotowanymi przez siebie wypiekami. Reprezentanci trzecich klas gimnazjum, po spotkaniu ze szkolnym doradcą zawodowym, zapoznali się z bazą kształcenia, którą dysponuje Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku.

Społeczność ZSLiZ serdecznie dziękuje dyrekcji i nauczycielom szkół podstawowych oraz gimnazjalnych za podejmowanie wspólnych inicjatyw na rzecz promocji aktywnego i zdrowego stylu życia oraz kształcenia zawodowego.