Uczniowie ZSLiZ "biegali z Klio"

Podczas IX Zamkowych Biegów z Klio organizowanych przez Zespół Szkół Technicznych w Olecku uczniowie klas pierwszych z ZSLiZ w Olecku pod opieką Dariusza Gałaszewskiego zajęli piąte miejsce.

Tegoroczna edycja imprezy odbywała się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu”. Nad wykonaniem zadań związanych z wyżej wymienionym szeroko rozumianym tematem – najpierw na terenie Olecka, a następnie hali ZST, głowiło się 9 drużyn ze szkół z powiatu oleckiego. I tak np. trzeba było wykazać się umiejętnością rozpoznawania różnych gatunków fauny i flory (dziedzictwo krajobrazu), pracą z mapą (krajobraz dziedzictwa), zdolnościami manualnymi, sprytem, sprawnością fizyczną oraz wiedzą regionalną i historyczną.

Społeczność Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku serdecznie dziękuje Organizatorom za zaproszenie.

Informację opracowano na podstawie artykułu udostępinionego na stronie internetowej

Zespołu Szkół Technicznych w Olecku. Fotografię pobrano z archiwum ZST w Olecku.