13 grudnia 1981 r. – pamiętamy

13 grudnia, jak co roku, w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku upamiętniono rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Tym razem wszyscy uczniowie kształcący się w klasach pierwszych oraz reprezentanci klasy trzeciej II Liceum Ogólnokształcącego realizujący historię w zakresie rozszerzonym wzięli udział w interaktywnej lekcji poświęconej wydarzeniom, jakie rozegrały się od 1981 r. do 1983 r. Młodzież miała możliwość przeanalizować różne źródła historyczne i opracowania naukowe, m.in. fragmenty książek historycznych prof. Andrzeja Paczkowskiego, wypowiedzi z wywiadu-rzeka z Ryszardem Kuklińskim, relacje Lecha Wałęsy, wspomnienia znanych aktorów, a także linię obrony samego Wojciecha Jaruzelskiego. W trakcie zajęć uczniowie pracowali również ze źródłami ikonograficznymi z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Podsumowanie lekcji stanowiła interpretacja piosenki Jacka Kaczmarskiego i Przemysław Gintrowskiego pt. A my nie chcemy uciekać stąd w kontekście zdobytych podczas zajęć informacji.

Przeprowadzone przez Przemysława Michniewicza zajęcia to efekt realizacji innowacji metodycznej pn. Interaktywne nauczanie historii.