Bieg Tropem Wilczym – ZSLIZ na podium!!!

4 marca w ramach powiatowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 15. Pułk Przeciwlotniczy wraz ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi zorganizował bieg poświęcony żołnierzom niezłomnym.

Na starcie tegorocznej VI edycji BieguTropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych usytuowanego w Lesie Kumiecie spotkali się sympatycy biegów, a jednocześnie wszyscy, którzy postanowili uczcić pamięć żołnierzy Polskiego Państwa Niepodległościowego. Bieg zgromadził około 50. uczestników. Nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. W biegu wystartowali Alicja Pietruczuk, Dawid Bartłomiejczyk, Paweł Kardel z klasy mundurowej, oraz absolwent Paweł Szabunia - wszyscy należący do Jednostki Strzeleckiej 1029 w Olecku. Na starcie biegu uczestników zawodów przywitał dowódca 15.  PPLot płk dypl.  Sławomir Kojło wraz ze starostą Powiatu Gołdapskiego Andrzejem Ciołkiem, którzy również uczestniczyli w biegu. Trasa biegu liczyła 1963 m (liczba ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego z Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek) i była perfekcyjnie przygotowana przez sekcję wychowania fizycznego i sportu 15.  PPLot. Wszyscy uczestnicy biegu ukończyli zawody, a na mecie czekały na nich pamiątkowe medale. Alicja Pietruczuk zajęła II miejsce w kategorii kobiet! Spotkanie sportowe zakończyło się wspólnym ogniskiem, gdzie uczestnikom biegu i kibicom serwowano grochówkę, kiełbaski oraz ciepłą herbatę.

Autor: M. E. Mrzilek-Święcka