VI edycja konkursu "Europejski Smak Czekolady 2018"

Konkurs odbędzie się 12 kwietnia 2018r. w godzinach 930 – 1200w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, w czasie VI Dnia Czekolady z ZSLiZ w bazie kształcenia w zawodach hotelarskich i gastronomicznych w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku.

Konkurs będzie odbywał się w dwóch etapach:

I etap to test w języku angielskim składający się z 20. pytań –12 pytań będzie dotyczyło czekolady – jej pochodzenia i właściwości, a 8 obejmie  zakres podstawowej wiedzy o Unii Europejskiej.

II etap będzie polegał na przygotowaniu europejskiego deseru z czekoladą.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas gimnazjalnych oraz uczniów siódmej klasy szkoły podstawowej.

Organizując ww. przedsięwzięcie, planujemy zrealizować następujące cele:

• pogłębianie wiedzy na temat Unii Europejskiej,
  • rozwijanie tożsamości europejskiej,
  • poznanie deserów europejskich,
  • rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów,
  • promocja talentów sztuki kulinarnej,
  • inspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności,
  • aktywizowanie współpracy pomiędzy szkołami,
  • wyzwolenie w uczniach zdolności tworzenia, rozwijania twórczego myślenia.

Serdecznie zachęcamy do przedstawienia treści tego listu uczniom.

Udział w konkursie będzie  nowym doświadczeniem, które stworzy możliwość wymiany doświadczeń kulinarnych. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby konkurs spełnił Państwa oczekiwania i pozostał inspirującym doświadczeniem na przyszłość.

Impreza jest współorganizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko.

Zgłoszenia prosimy kierować na formularzu zgłoszeniowym do 10 kwietnia 2018 r.

• pocztą na adres:

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załączeniu.

Zapraszamy do udziału w konkursie