Najbardziej aktywni sportowo uczniowie oraz nauczyciele zostali docenieni podczas Gali Oleckiego Sportu w Hali Lega w Olecku.
- 1. SPORTOWCY
L.P. |
DYSCYPLINA SPORTOWA |
IMIĘ I NAZWISKO SPORTOWCA |
STATUS SPORTOWCA (szkoła/klasa, miejsce pracy, wiek) |
Osiągnięcia |
|
Lekka atletyka |
Eryk Karaś |
II Liceum Ogólnokształcące w ZSLiZ w Olecku, klasa 3, lat 18 |
Mistrz województwa warmińsko-mazurskiego w wieloboju lekkoatletycznym – Ostróda 2017; II miejsce podczas 26. Otwartych Biegów Oleckich na dystansie 3 km w kat. Szkół ponadgimnazjalnych; I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego w Mieszanych Biegach Przełajowych |
Piłka nożna |
Piłkarz MLKS Czarni Olecko, który wraz z zespołem zdobył tytuł Mistrza Jesieni 2017 w I Grupie Ligi Okręgowej |
|||
|
Saneczkarstwo |
Dominika Edyta Krupińska |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 4, lat 19 |
III miejsce w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych – saneczkarstwo jedynki – juniorki; VI miejsce w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych – saneczkarstwo drużyny – juniorki |
|
Lekka atletyka |
Arkadiusz Gościewski |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 3, lat 18 |
Uczestnik Orlen Warsaw Marathon; biegał w zawodach lokalnych: Olecka 13, CROSS Niepodległościowy (zajął V miejsce, był najlepszy wśród biegacz z powiatu oleckiego), V miejsce w Ogólnopolskiej Młodzieżowej Sztafecie Szlakiem Żołnierzy Wyklętych na trasie 17-kilometrowej (Gajrowskie - Wydminy); I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego w Mieszanych Biegach Przełajowych |
|
Lekka atletyka |
Marcin Jurski |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 3, lat 18 |
Mistrz województwa warmińsko-mazurskiego w wieloboju lekkoatletycznym – Ostróda 2017 |
|
Lekka atletyka |
Hubert Seredziński |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 4, lat 19 |
Mistrz województwa warmińsko-mazurskiego w wieloboju lekkoatletycznym – Ostróda 2017 |
|
Lekka atletyka |
Mateusz Janiszewski |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 3, lat 18 |
Mistrz województwa warmińsko-mazurskiego w wieloboju lekkoatletycznym – Ostróda 2017 |
|
Lekka atletyka |
Alicja Pietruczuk |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 2, lat 18 |
Wicemistrz województwa warmińsko-mazurskiego w wieloboju lekkoatletycznym – Ostróda 2017; I miejsce podczas 26. Otwartych Biegów Oleckich na dystansie 1. mili; I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego w Mieszanych Biegach Przełajowych; |
|
Lekka atletyka |
Gabriela Świtaj |
II Liceum Ogólnokształcące w ZSLiZ w Olecku, klasa 3, lat 18 |
Wicemistrz województwa warmińsko-mazurskiego w wieloboju lekkoatletycznym – Ostróda 2017; IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych |
|
Lekka atletyka |
Aleksandra Dźwilewska |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 1, lat 16 |
Wicemistrz województwa warmińsko-mazurskiego w wieloboju lekkoatletycznym – Ostróda 2017
|
Tenis stołowy |
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowych zawodach tenisa stołowego dziewcząt |
|||
|
Lekka atletyka |
Martyna Dzierżyk |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 1, lat 16 |
Wicemistrz województwa warmińsko-mazurskiego w wieloboju lekkoatletycznym – Ostróda 2017 |
|
Tenis stołowy |
Paulina Kołpak |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 4, lat 19 |
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowych zawodach tenisa stołowego; IV miejsce w Półfinale III Mistrzostw w Drużynowych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców SP, Roczniki i SPGn |
|
Lekka atletyka |
Dominika Miezianko |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 1, lat 16 |
Wicemistrz województwa warmińsko-mazurskiego w wieloboju lekkoatletycznym – Ostróda 2017
|
Tenis stołowy |
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowych zawodach tenisa stołowego dziewcząt; IV miejsce w Półfinale III Mistrzostw w Drużynowych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców SP, Roczniki i SPGn |
|||
|
Pływanie |
Mateusz Mitin |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 1, lat 16 |
Mistrz Powiatu Oleckiego w pływaniu stylem grzbietowym na dyst. 25 m; wicemistrz w Powiatu Oleckiego w pływaniu stylem motylkowym na dyst. 25 m |
|
Pływanie |
Anna Omilian |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 1, lat 16 |
Mistrz Powiatu Oleckiego w pływaniu stylem klasycznym na dyst. 25 m. |
|
Strzelectwo sportowe |
Marcin Mentel |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 3, lat 18 |
III miejsce w Półfinale Okręgowych Mistrzostw w strzelaniu w Augustowie; II miejsce w Super Finałach w Otwartych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej o puchar Dyrektora Podlaskiej Organizacji LOK w Suwałkach, |
|
Strzelectwo sportowe |
Konrad Mikielski |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 3, lat 18 |
III miejsce w Półfinale Okręgowych Mistrzostw w strzelaniu w Augustowie, II miejsce w Super Finałach w Otwartych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej o puchar Dyrektora Podlaskiej Organizacji LOK w Suwałkach, |
Tenis stołowy |
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowych zawodach tenisa stołowego chłopców; |
|||
|
Tenis stołowy |
Łukasz Bartnicki |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 4, lat 19 |
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowych zawodach tenisa stołowego chłopców; |
|
Tenis stołowy |
Bartosz Mogilnicki |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 3, lat 18 |
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowych zawodach tenisa stołowego chłopców |
|
Strzelectwo sportowe |
Jarosław Zgiet |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 2, lat 17 |
III miejsce w Półfinale Okręgowych Mistrzostw w strzelaniu w Augustowie; |
Lekka atletyka |
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego w Mieszanych Biegach Przełajowych |
|||
|
Taekwondo Olimpijskie |
Sebastian Milcarz |
Technikum Nr 1 w ZSLiZ w Olecku, klasa 2, lat 17 |
II miejsce w Międzynarodowych Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim w kategorii +87 kg Bydgoszcz 2017 |
- 2. TRENERZY / NAUCZYCIELE
L.P. |
IMIĘ I NAZWISKO |
Osiągnięcia |
1 |
Eliza Marta Mrzilek-Święcka |
Nauczyciel przedmiotu realizowanego w ramach innowacji pedagogicznej pod nazwą Edukacja wojskowa; trenerka strzelectwa sportowego; uczniowie kształcący się w Technikum Nr 1 w Olecku pod jej opiekę zajęli III miejsce w Półfinale Okręgowych Mistrzostw w strzelaniu w Augustowie i II miejsce w Super Finałach w Otwartych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej o puchar Dyrektora Podlaskiej Organizacji LOK w Suwałkach. |
2 |
Aneta Drażba-Puchalska |
Nauczyciel wychowania fizycznego; trenerka uczniów ZSLiZ, którzy pod jej opieką zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowych zawodach tenisa stołowego chłopców i I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowych zawodach tenisa stołowego dziewcząt oraz IV miejsce w Półfinale III Mistrzostw w Drużynowych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców SP, Roczniki i SPGn (kat. dziewczęta). |
3 |
Karol Sobczak |
Nauczyciel wychowania fizycznego; trener uczniów ZSLiZ, którzy pod jego opieką zdobyli mistrzostwo i wicemistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego w wieloboju lekkoatletycznym – Ostróda 2017; opiekun Szkolnego Klubu Sportowego funkcjonującego w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki; trener piłkarzy MLKS Czarni Olecko, którzy wywalczyli tytuł Mistrza Jesieni 2017 w I Grupie Ligi Okręgowej. |
4 |
Dariusz Gałaszewski |
Nauczyciel wychowania fizycznego; wraz z uczniami współuczestniczył w Biegu Mikołajkowym – półmaraton oraz w biegu Orlen Warsaw Marathon i Crossie Niepodległości. |