Na niebiesko dla autyzmu

04 kwietnia 2017 roku wzięliśmy udział w zorganizowanym przez Centrum Edukacji przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku spotkaniu z okazji  przypadającego na 02 kwietnia Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.

Akcja „Zaświeć się na niebiesko” po raz kolejny zgromadziła wielu uczestników, w tym także uczniów naszej szkoły.

Organizatorzy za pomocą różnych artystycznych środków przekazu ukazali niepowtarzalny świat autyzmu. Podsumowaniem było wspólne spotkanie na placu przy Regionalnym Ośrodku Kultury i wypuszczenie w niebo niebieskich balonów.

Takie akcje podnoszą świadomość społeczeństwa na temat autyzmu, mają zachęcić do podejmowania takich działań i zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności.

Autor: Cecylia Chilińska i Beata Zabokrzycka