Alarm! Do schronu!

Tym razem wycieczka do Jednostki Wojskowej 4808 w Gołdapi nie przebiegła zgodnie z planem…

 

Na zaproszenie Pana mjr. Grzegorza Łapińskiego, 23 lutego 2017,  zgodnie z planem współpracy ZSLiZ w Olecku z 15. Pułkiem Przeciwlotniczym uczniowie klas I kierunku technik logistyk ze specjalnością wojskową odwiedzili gołdapską jednostkę. Na czas wizyty zaplanowano ćwiczenia z musztry indywidualnej i zespołowej, samoobronę militarną, ćwiczenia na urządzeniach strzelniczych typu Cyklop, budowę broni kbkAKMS. 

Swoistą atrakcją  był ogłoszony alarm przeciwlotniczy i przeciwchemiczny, wskutek czego czas przeznaczony na opanowanie sytuacji spędziliśmy wraz z żołnierzami i pracownikami wojska w schronie.

Zwiedzanie Sali tradycji jest obowiązkowe, dzięki temu możemy zapoznać się z historią pułku i specyfiką jego działania. Nasz pobyt urozmaiciło zwiedzenie nowo otwartej Sali  Weterana, w której mogliśmy obejrzeć zgromadzone pamiątki przez powracających z misji zagranicznych żołnierzy tego pułku. Ważne, bo skłaniające do zadumy i refleksji,  jest miejsce pamięci poległych żołnierzy z 15. PPLot, w którym płonie wieczny ogień.

A w związku z tym, że był „tłusty czwartek” nie zabrakło też pączków.