Wycieczka do Zakładów Produkcyjno – Usługowych „Prawda” w Olecku

W zakresie kształcenia zawodowego, jak również organizowanego w szkole doradztwa zawodowego, a także w ramach realizacji zadań konkursu Innowacyjna Szkoła Zawodowa na Rynku Pracy zorganizowano dla uczniów wycieczki zawodoznawcze do Zakładów Produkcyjno – Usługowych „PRAWDA” w Olecku.

Jest to jeden z największych zakładów produkcyjnych w regionie.

Zakłady „Prawda” odwiedziliśmy z uczniami trzykrotnie.
20 lutego 2017r. w wycieczce udział wzięli uczniowie klasy 3 II Liceum Ogólnokształcącego, natomiast 28 lutego i 13 marca zakład odwiedzili uczniowie 3 klasy Technikum Nr 1  kształcącego w zawodzie technik logistyk. Wszyscy uczniowie zostali  zapoznani ze specyfiką zakładu, kierunkiem produkcji. Podczas pobytu w zakładach „Prawda” uczniowie obserwowali wykonywanie różnych prac, także przy wykorzystaniu środków transportu wewnętrznego. Przyszli pracownicy logistyki mogli porównać zdobywaną wiedzę szkolną z rzeczywistymi warunkami pracy. Nowoczesny, ekologiczny i świetnie zarządzany zakład wzbudził zainteresowanie młodzieży, a u większości uczniów zmienił wyobrażenia o tej firmie.

Współpraca szkoły z lokalnymi pracodawcami jest ważnym elementem kształcenia zawodowego, dlatego też organizowanie wycieczek dydaktycznych na stałe wpisane jest w program nauczania. Zamierzamy sukcesywnie odwiedzać oleckie zakłady pracy.

Bardzo dziękujemy kierownictwu zakładu za umożliwienie nam przeprowadzenia wycieczek, a w szczególności p. Ewie Słomie z działu HR i p. kierownikowi Markowi Wójcikowi za zaangażowanie i pomoc przy realizacji naszych działań.

Opracowała: Cecylia Chilińska szkolny doradca zawodowy