Dron dla ZSLiZ na Mikołajki

05 grudnia 2017 r. Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku wzbogacił się o zaawansowany hexacopter Typhoon H firmy Yuneecdo. Ten nowoczesny dron wyposażony jest w aparat cyfrowy wraz z kamerą posiadającą możliwość obrotu o 360 stopni, aparaturę sterującą z ekranem dotykowym, system antykolizyjny, składane ramiona i chowane podwozie.

Dron wykorzystywany będzie do celów edukacyjnych, w szczególności do:

a)      monitorowania stanu zasiewów pól doświadczalnych ZSLiZ;

b)      wykonywania pomiarów geodezyjnych;

c)       kontroli stanu magazynów;

d)      filmowania i fotografowania obiektów szkolnych.

Pozyskanie hexacoptera  Typhoon H firmy Yuneecdo to efekt podjętej przez dyrekcję ZSLiZ w Olecku współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Edukacji Dziecięcej, która w listopadzie i grudniu 2017 r. prowadziła w naszej szkole wyspecjalizowane kursy mające na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych. Ponad stu uczestników szkolenia w styczniu 2018 r. otrzyma certyfikaty potwierdzające udział w kursie. W 2018 r. uczniowie ZSLiZ będą mogli wziąć udział w kolejnych formach doskonalenia, np. w kursie obsługi programu AutoCAD.

Działanie przeprowadzono w ramach projektu pn. „Postaw na kompetencje!” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.