Musicalowy początek II semestru

19 stycznia 2017 roku grupa wrażliwych i żądnych przygód uczniów naszej szkoły wybrała się w niesamowitą podróż w przeszłość – prosto do lat 50 XX wieku.

Dzięki naszej wspaniałej pani - Urszuli Romotowskiej, mogliśmy zasiąść w najlepszych miejscach sali Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni i obejrzeć wspaniały spektakl na podstawie kultowego musicalu filmowego „Grease”.

Spektakl wyreżyserował Maciej Korwin, a brało w nim udział ponad 50 aktorów. Wszyscy fani Zuko (zwłaszcza żeńska część widowni) oniemieli z zachwytu po romantycznych scenach z Sandy, chociaż według niektórych z nas główna bohaterka powinna być koniecznie blondynką. Możemy jednak przymknąć oko na ten drobiazg, ponieważ pozostali aktorzy zostali dobrani niemal perfekcyjnie.

Na uwagę zasługuje genialna scenografia, w której nie zabrakło prawdziwego samochodu albo wielkiego łóżka w sypialni jednej z bohaterek. Równie niesamowite były efekty dźwiękowe i świetlne, które w magiczny sposób przenosiły nas w świat Elvisa Presleya.

Wykonanie finałowej piosenki porwało wszystkich widzów do tańca i sprawiło, że bardzo trudno nam było rozstać się z tym miastem i wrócić do szarej codzienności. Jednak na szczęście zaczęliśmy II semestr nauki z genialnymi planami na kolejne wyjazdy.

Aleksandra Truchel