Teren zieleni wokół Plenerowego Parku Gier zrealizowany przez uczniów ZSLiZ

Efekty prac są już widoczne i umilają czas dla uczniów i osób korzystających z urządzeń do gier i ćwiczeń. Zapraszamy do zwiedzenia naszego nowego terenu zieleni wokół Plenerowego Parku Gier przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, skierowanego do Starostwa Powiatowego w Olecku o dofinansowanie zakupu roślin ozdobnych na zagospodarowania terenu zieleni wokół Plenerowego Parku Gier, klasa pierwsza, druga i trzecia technikum rolniczego wraz z trzecią technikum geodezji we współpracy osób pracujących w obsłudze szkoły i nauczycielem architektury krajobrazu, przystąpiła do wykonania niezbędnych prac związanych z projektem modernizacji i zagospodarowaniem terenu zieleni  wokół Plenerowego Parku Gier. Młodzi rolnicy, stanęli przed wyzwaniem i ciężką pracą związaną z realizacją aranżacji terenu zieleni. Wymierzono powierzchnię pod nowe nasadzenia. Poprawiono strukturę gleby, wymodelowano teren, rozłożono agrowłókninę, posadzono ponad 200 roślin ozdobnych oraz wysypano i wymodelowano grys. Rośliny posadzono w kwietniu 2018. Kruszywo zostało pozyskane nieodpłatnie przez ZSLiZ w Olecku, jako wsparcie w zakresie  organizacji i realizacji zadań edukacyjnych w szkole przez Zarząd Zakładów Produkcji Kruszywa Rupińscy Spółka Jawna w Szumowie.

Autor: Beata Zabokrzycka