Szachy

„Szachy – doskonała szkoła sukcesywnego logicznego myślenia”

06 marca w internacie ZSLiZ w Olecku  odbył się turniej gier strategicznych.

Rywalizacje na planszy stwarzają nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy i fantazji, kształcą wyobraźnię przestrzenną, pamięć i uwagę , a przede wszystkim inicjują sytuacje wymagające abstrakcyjnego, logicznego myślenia, uczą prostej prawdy, że własne zdanie i ocena nie zawsze są słuszne i prawdziwe, wdrażają do stosowania w życiu zasady „fair play”. Ćwiczenia praktyczne wpływają dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej i przyczyniają się do rozwoju inteligencji, rozbudzania twórczych zdolności. Pierwsze miejsce w szachach zajął Jakub Buza – uczeń klasy II TLa, wicemistrzem został Konrad Mikielski – również z klasy II TLa, trzecie miejsce należało do Michała Piekielniaka – ucznia klasy I TŻ.

Liderami gry w warcaby zostali uczniowie klasy II TŻ – Rafał Miezio, Arleta Gorlo i Grzegorz Hermanowicz, wicemistrzem Monika Rydzewska z klasy I TŻ, trzecie miejsce zajął Tadeusz Kalinowski z klasy II TGR.