ZSLiZ na XV Forum Wychowawczym Szkół w Ełku

7 listopada 2018 w Ełckim Centrum Kultury odbyło się XV Forum Wychowawcze Szkół „Szkoła wierna dziedzictwu” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Ełku.

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych reprezentowała nauczycielka szkoły – Urszula Romotowska, koordynator certyfikatu „Szkoła wierna dziedzictwu”.
W forum uczestniczyło bardzo wielu przedstawicieli szkół – nauczycieli, uczniów oraz rodziców z całego województwa.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji polityki oświatowej państwa roku szkolnym 2018/2019 w zakresie „100 rocznicy odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów”.

Goście forum rozmawiali na temat naszego dziedzictwa, któremu mamy być wierni, o patriotyzmie i efektywności kształcenia. Przedstawiano też dobre praktyki wychowania patriotycznego na przykładzie wybranych szkół, wręczono nagrody w konkursie „100 lat Niepodległej”.

Wśród uczestników forum znalazły się takie nazwiska, jak: wicekurator oświaty – Wojciech Cybulski, prof. Elżbieta Osewska, dr Rafał Żytyniec, p. Jolanta Grędzińska-Kosiorek, p. Małgorzata Burba.

Autor: Urszula Romotowska