Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Perły Powiatu Olekciego z ZSLiZ

Miło nam poinformować, że Dominika Edyta Krupińska i Sebastian Milcarz otrzymali Nagrody Starosty Oleckiego pn. "Perła Powiatu Oleckiego". Zarówno Dominika, jak i Sebastian zostali wyróżnieni w kategorii "Nagroda za szczególne osiągnięcia sportowe".

ZSLiZ Szkołą Wierną Dziedzictwu

Mamy zaszczyt poinformować, że dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów, rodziców oraz partnerów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku ZSLiZ został uhonorowany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Certyfikatem "Szkoła Wierna Dziedzictwu".

Szkolny konkurs pn. "Kartacze i inne ziemniaczydła"

Konkurs pn. "Kartacze i inne ziemniaczydła" odbędzie się 27 października 2017 roku w godz. 09.00-13.00 w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. Zgłoszenia do konkursu należy kierować do p. Agnieszki Ratusznej do 23 października 2017 r.

Szczegóły...

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października 2017 r. z okazji rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej odbyły się szkolne obchody Dnia Nauczyciela połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Maturzyści w drodze po nadzieję...

"Każdy człowiek odczuwa potrzebę nadziei, żeby żyć, potrzebujemy nadziei. Potrzebujemy większej nadziei i mniejszych nadziei, które podtrzymują nas w drodze. Tą wielka nadzieją może być jedynie Bóg, który ogarnia wszechświat i który może nam dać to, czego sami nie możemy...

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca z udziałem ZSLiZ

 

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. 

Szkolenie wolontariuszy Szlachetnej Paczki w ZSLiZ

15 października 2017 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych odbyło się szkolenie dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki z rejonu Olecko. Wolontariuszami są uczniowie ZSLiZ wraz z nauczycielami, członkami Akcji Katolickiej z Parafii N.M.P Królowej Polski w Olecku i grupa strett...

EWD szkół ponadgimnazjalnych

Informujemy, że na stronie http://ewd.edu.pl/wskazniki/matura/witamy/ upublicznione zostały trzyletnie wskaźniki EWD dla szkół ponadgimnazjalnych za okres 2015–2017. Z prezentacją wskaźników połączona jest wyszukiwarka szkół (wg nazwy i/lub lokalizacji) oraz porównywarka szkół...

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu Rodziców uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku składam wyrazy szacunku i uznania wszystkim pracownikom ZSLiZ. Życzę wielu sukcesów,

 

Dzień Bezpiecznego Komputera: jak chronić swój sprzęt

"12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera, obchodzony od 2004 roku. Zagrożeń związanych z komputerami jest wiele. W świecie, w którym większość komputerów pracuje w sieci i ma dostęp do Internetu, temat ich bezpieczeństwa staje się jeszcze bardziej istotny...".