Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Uczniowie technikum rolniczego i innych profili na wycieczce w Nadarzynie

2 grudnia 2017 roku młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku uczestniczyła w II edycji Centralnych Targów Rolniczych w warszawskim Nadarzynie.

13 grudnia 1981 r. – pamiętamy

13 grudnia, jak co roku, w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku upamiętniono rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Poćwicz przed egzaminem zawodowym

Wszystkie osoby przystępujace do egzaminu potwierdzajacego kwalifikacje w zawodzie w sesji egzaminacyjnej styczeń - luty 2017 r. zachęcamy do skorzystnia z bazy testów egzaminacyjnych on-line. Usiądź, wybierz kwalifikację, uzupełnij i poznaj wynik.

Boże Narodzenie z pokolenia na pokolenie w ZSLiZ - konkurs gastronomiczny

Konkurs odbędzie się 14 grudnia 2017r. w pracowni  do kształcenia w zawodach hotelarskich i gastronomicznych Zespołu Szkół Licealnych
i Zawodowych w Olecku, ul. Gołdapska 23. Zgłoszenia należy kierować do p. Urszuli Nartowicz  lub p. Agnieszki Ratusznej do 13.12.2017 r.

Regulamin...

Nietypowa lekcja wychowawcza…

8 grudnia 2017 r. klasa I TL, wraz z wychowawczynią Urszulą Zaborowską, wybrała się na wystawę Instytutu Pamięci Narodowej pt. Zbrodnia katyńska, która zaprezentowana została w  sali konferencyjnej internatu szkolnego.

Portal informacyjny o wolontariuszach z ZSLiZ

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z artykułem opublikowanym na łamach portalu informacyjnego www.olecko.wm.pl. Notatka poświęcona jest Monice Raszkiewicz, wolontariuszce z ZSLiZ, którą wspiera Dariusz Gałaszewski, opiekun Szkolnego Koła Caritas.

Znaczenie misji rtm. Witolda Pileckiego dla Polski i świata

Z okazji nowego wydania Raportu Witolda 29 listopada na Przystanku Historia w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i jego misji w Auschwitz. 

ZSLiZ na Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas

4 grudnia 2017 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas z całej Diecezji Ełckiej. Szkolnych kół w diecezji jest 149. Dyplom uznania został wręczony Monice Raszkiewicz, uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego ze specjalnością...

Dron dla ZSLiZ na Mikołajki

05 grudnia 2017 r. Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku wzbogacił się o zaawansowany hexacopter Typhoon H firmy Yuneecdo. Ten nowoczesny dron wyposażony jest w aparat cyfrowy wraz z kamerą posiadającą możliwość obrotu o 360 stopni, aparaturę sterującą z ekranem...

Spotkanie z Rodzicami/ prawnymi Opiekunami 14-12-2017 r.

Informujemy, że 14 grudnia 2017 r. odbędzie się spotkanie informacyjno-szkoleniowe Rodziców/ prawnych Opiekunów uczniów ZSLiZ z dyrekcją i nauczycielami. Program spotkania i wykaz sal dostępne są w plikach do pobrania.