"Serce - a to Polska właśnie"

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych 9 listopada 2021 roku wzięli udział w XXIX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w Suwałkach w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej.

Aż 100. uczestników prezentowało swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, co pokzauje, że Festiwal od 29 lat nadal cieszy się ogromną popularnością. Do 1 LO w Suwałkach zjechały szkoły średnie z Białegostoku, Augustowa, Łomży, Niećkowa, Sokółki, Olecka oraz Suwałk.

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku reprezentowało dwoje uczniów. Dobrosława Bil, uczennica klasy 3 TL4 zaśpiewała piosenkę pt. "Major ponury" i zajęła V miejsce. Również V miejsce, lecz w kategorii recytacji,  przypadło Kacprowi Truchanowi, uczniowi klasy 1 TRI, który zaprezentował wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. "Elegia o ... [chłopcu polskim]".