Pierwsze zajęcia na strzelnicy wirtualnej w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku

Słuchacze Szkoły Policealnej Nr 1 w Olecku kształcącej w zawodzie technik ochrony fizycznej osób i mienia oraz uczniowie należący do Związku Strzeleckiego STRZELEC OSW, JS 1029 Olecko a także uczniowie Technikum Nr 1 kształcącego w zawodzie technik logistyk ze specjalnością wojskową jako pierwsi mieli okazję uczestniczyć w zajęciach na nowoczesnej strzelnicy laserowej. Były to inauguracyjne i zarazem testowe konsultacje, które  cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a młodzi adepci strzelectwa nie mogą doczekać się kolejnych treningów strzeleckich.

Przypomnijmy, że powiat olecki pozyskał na ten cel 120 000,00 zł  dofinansowania w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej konkursu pn. "Strzelnica w powiecie 2021". Całkowita wartość inwestycji wyniosła 150 000,00 zł.

Utworzenie strzelnicy jest doskonałym wzbogaceniem bazy dydaktycznej naszej szkoły. Będą z niej korzystali głównie uczniowie klas mundurowych, a także innych organizacji proobronnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii mogą tu ćwiczyć umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej, na różnych  odległościach i z różnych postaw strzeleckich. Multimedialna przenośna wideo-strzelnica działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość kształtując i utrwalając prawidowe nawyki strzeleckie. Nowopowstała strzelnica posiada możliwość prowadzenia strzelań w postaci statycznych i dynamicznych treningów dla ćwiczących o różnym stopniu zaawansowania - od ćwiczeń w obserwacji, przez strzelanie na celność i skupienie, do wykonania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania. Wyposażona jest w bezprzewodowe, laserowe symulatory (repliki) broni, cztery karabinki i cztery pistolety z funkcją wyzwalania strzału (posiadające po dwa magazynki), imitację odgłosu i zjawiska odrzutu.

Dzięki ćwiczeniom na strzelnicy uczniowie  będą mogli doskonalić zasady bezpiecznego posługiwania się bronią.