Spotkanie z Rodzicami/prawnymi Opiekunami

Program spotkania

28-09-2022 r.

15.30 spotkanie informacyjno-szkoleniowe – SALA 110 (I piętro głównego budynku szkoły) dla Rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem (Urszulą Nartowicz) oraz wychowawcami, w trakcie którego zostaną omówione następujące zagadnienia:

a/ Program i harmonogram poprawy efektywności nauczania w Technikum Nr 1

b/ Program pomocy psychologiczno-pedagogicznej w ZSLiZ

c/ Zasady bezpieczeństwa uczniów w czasie zajęć lekcyjnych oraz przerw śródlekcyjnych

d/ Poinformowanie o zakresie prowadzonego monitoringu wizyjnego

e/ Poinformowanie o zakresie opieki i edukacji zdrowotnej oraz promocji zdrowia prowadzonej przez szkołę.

f/ Zapoznanie rodziców uczniów klas I TL z zasadami funkcjonowania Oddziału Przygotowania Wojskowego.

15.30 spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla Rodziców uczniów klas maturalnych (4 TL4, 4 TM4) z wicedyrektorem (Edytą Myszczyńską) oraz wychowawcami – SALA 213 (II piętro głównego budynku szkoły):

a/ Struktura i organizacja egzaminu maturalnego w roku 2022/2023

b/ Poinformowanie o zakresie opieki i edukacji zdrowotnej oraz promocji zdrowia prowadzonej przez szkołę.

15.30 spotkanie informacyjno-szkoleniowe – SALA 208 (I piętro głównego budynku szkoły) z wicedyrektorem (Justyną Tyczkowską), kierownikiem kształcenia praktycznego (Moniką Brodowską)  oraz  wychowawcami klas drugich i trzecich Technikum Nr 1:

a/ Struktura i organizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz organizacja wakacyjnej praktyki zawodowej w roku szkolnym 2022/2023.

16.00 spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla Rodziców uczniów wszystkich klas
z wychowawcami, w czasie którego odbędzie się:

I zapoznanie z zasadami organizacji pracy szkoły oraz wewnątrzszkolnym prawem:

a/ Statut Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku

b/ Wewnątrzszkolny system oceniania wraz z kryteriami oceniania na poszczególne oceny

c/ Procedury przeciwdziałania absencji

d/ zapoznanie z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa na terenie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19

e/ Oferta edukacyjna Szkoły Policealnej Nr 1 skierowana do osób dorosłych.

f/ Wybory Rady klasowej rodziców

II Szkolenie z obsługi dziennika elektronicznego

III Przedstawienie oferty wycieczek w ramach realizacji programu "Poznaj Polskę"

IV Przeprowadzenie badań ankietowych w zakresie oczekiwań Rodziców wobec szkoły i wspierania jej roli wychowawczej.

V Omówienie zasad dokonywania wpłat na Radę Rodziców i przedstawienie celu wydatkowania środków zgromadzonych na koncie Rady Rodziców

VI Poinformowanie o zasadach ubezpieczenia dzieci w zakresie NNW

16.30 Spotkanie z dyrektorem szkoły (Urszulą Nartowicz) i Szkolne Wybory Rady Rodziców sala 15 /parter/