BEZPIECZNE FERIE WOLNE OD UŻYWEK

To hasło spotkania policjantów z  naszymi uczniami, które odbyło się 15.01.2024 r.

Ferie zimowe to okres, podczas którego nadmiar wolnego czasu może spotęgować chęć odreagowania od problemów w domu, w szkole i w kontaktach rówieśniczych.
Potrzeba bycia akceptowanym i chęć przynależenia do grupy rówieśniczej staje się coraz silniejsza wraz z dorastaniem. Sam fakt bycia w grupie, jest niezwykle wzmacniający dla dorastającego człowieka. Nawet jeśli grupa realizuje wartości negatywne, to bardzo trudno je odrzucić. Młody człowiek łatwo ulega wpływom i chętnie próbuje nowych rzeczy.

Zaproszeni na spotkanie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olecku zwrócili uwagę młodzieży, że Bezpieczne Ferie to nie tylko rozsądek podczas różnego rodzaju aktywności zimowych, to przede wszystkim zachowanie zgodne z prawem, bez przemocy i wszelkich używek. Apelowali wielokrotnie o takie zachowania, które nie będą miały przykrych konsekwencji dla nich oraz innych osób.

Dziękujemy bardzo oleckiej Policji za wsparcie, a w szczególności pani funkcjonariusz Dominice Olszewskiej, która już po raz drugi w tym roku szkolnym spotkała sie z naszą młodzieżą w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych.

opracowała: Cecylia Chilińska-pedagog szkolny