Najmłodszy oddział OPW już w mundurze

Trzydziestu uczniów, szkolących się w Oddziale Przygotowania Wojskowego, otrzymało przepisowy strój w postaci munduru, 2 koszulek, beretu, polaru, czapki zimowej, rękawiczek, plecaka oraz naszywek o przynależności do OPW, logo szkoły, flagę i nazwisko ucznia.

Tak wyposażona młodzież uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez żołnierza z jednostki wojskowej w Olecku  1. Dywizjonu Mazurskiej Brygady Artylerii. Pakiety przydają się również w trakcie zajęć prowadzonych w murach szkolnych, czy planowanych wyjazdach terenowych do 15. Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi, który jest jednostką patronacką klas OPW.

Przypomnijmy, że jest to już czwarty Oddział Przygotowania Wojskowego, który rozpoczął swoje szkolenie w ZSLiZ w Olecku.

Autor: Katarzyna Paulakowska