Deklaracje na egzamin zawodowy do 10 września 2017 r.

Informujemy, że uczeń, absolwent, osoba, która ukończyła kwalifikacyjny kurs zawodowy składają deklarację nie później niż na 4 miesiące przed terminem egzaminu zawodowego, tj. do 10 września 2017 r. (można w trakcie pierwszych zajęć):

• 3 semestr KKZ R.03 Prowadzenie produkcji rolniczej,
  • 3 semestr bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • 2 semestr opiekun medyczny.

Przypominamy, że:

1. uczeń składa deklarację dyrektorowi szkoły, do której uczęszcza. (Załącznik 3).

2. Absolwent składa deklarację dyrektorowi szkoły, którą ukończył (Załącznik 3). W przypadku likwidacji lub przekształcenia szkoły albo likwidacji w szkole kształcenia w danym zawodzie, absolwent składa deklarację dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej właściwej ze względu na miejsce zamieszkania tego absolwenta (Załącznik 3a). Do deklaracji absolwent dołącza świadectwo ukończenia szkoły.

3. Osoba, która ukończyła kwalifikacyjny kurs zawodowy, bezpośrednio po jego ukończeniu składa deklarację podmiotowi prowadzącemu kwalifikacyjny kurs zawodowy wraz z zaświadczeniem o ukończeniu tego kursu (Załącznik 3b).

4. Osoba uczestnicząca w kwalifikacyjnym kursie zawodowym, który kończy się nie później niż na miesiąc przed terminem egzaminu zawodowego, składa deklarację podmiotowi prowadzącemu kwalifikacyjny kurs zawodowy (Załącznik 3b). Zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego osoba ta przedkłada podmiotowi prowadzącemu ten kurs niezwłocznie po jego ukończeniu.

5. Osoba, która ukończyła kwalifikacyjny kurs zawodowy i nie złożyła deklaracji podmiotowi prowadzącemu kwalifikacyjny kurs zawodowy oraz osoba, która ponownie przystępuje do egzaminu zawodowego, składają deklarację dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej wraz z zaświadczeniem o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego (Załącznik 3b).