Rozpoczął się bezpłatny kurs stolarski

16 sierpnia 2017 r. Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zawarł porozumienie o współpracy z Z.P.U. Prawda, którego efektem jest zainicjowanie dualnego kształcenia w formie pozaszkolnej

dla osób zainteresowanych podwyższaniem kwalifikacji na kwalifikacyjnym kursie zawodowym w kwalifikacjach wyodrębnionych w zawodzie technik technologii drewna, tj. AU.13. Wytwarzanie wyrobów stolarskich i AU.50. Organizacja i prowadzenie procesów przetwarzania drewna. W wyniku podjętej współpracy bezpłatną naukę w formie pozaszkolnej rozpoczęło ponad 30 osób. Zajęcia teoretyczne odbywają się w weekendy w pracowniach szkolnych, natomiast zajęcia praktyczne realizowane są w oparciu o nowoczesne zaplecze Z.P.U. Prawda w Olecku.

Rezultatem trzysemestralnego szkolenia będzie:

• otrzymanie zaświadczenia o ukończeniu kursu;
  • możliwość przystąpienia do zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikację
    wyodrębnioną w zawodzie technik technologii drewna i stolarz;
  • absolwent kursu kwalifikacyjnego w zawodzie stolarz po potwierdzeniu kwalifikacji A.13. Wytwarzanie wyrobów stolarskich może uzyskać dyplom technika technologii drewna po potwierdzeniu dodatkowo kwalifikacji A.50. Organizacja i prowadzenie procesów przetwarzania drewna oraz uzyskaniu wykształcenia średniego;
  • Europass w języku angielskim – Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe, który zawiera informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych przez posiadacza dyplomu ukończenia kształcenia zawodowego. Suplement stanowi uzupełnienie informacji zawartych w dyplomie i ma za zadanie ułatwiać ich lepsze zrozumienie, przede wszystkim za granicą.

Koordynatorem zadania po stronie pracodawcy jest p. Ewa Słoma.

W lutym 2018 r. planowany jest nabór drugiej grupy osób zainteresowanych podwyższeniem kwalifikacji lub przekwalifikowaniem się. ZAPRASZAMY!