Zagrożony obóz harcerski - ćwiczenia z udziałem uczniów ZSLiZ

Wypadek masowy w leśnym obozie harcerskim po przejściu huraganu oraz pożar lasu - taki był scenariusz ćwiczeń z udziałem strażaków jednostki w Olecku oraz ochotników z powiatu oleckiego.

W ćwiczeniach wzięli udział również uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik logistyk ze specjalnością wojskową, należący do Jednostki Strzeleckiej 1029 w Olecku.

Głównym celem ćwiczeń była organizacja działań medycznych na terenie akcji, segregacja poszkodowanych i udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na obszarach leśnych, budowa stanowisk czerpania wody, przetłaczanie wody na znaczne odległości i organizacja łączności.

Udział uczniów ZSLiZ w smulacyjnej akcji ratunkowej to efekt realizacji innowacji pedagogicznej pn. Edukacja wojskowa.

Marta Eliza Mrzilek-Święcka