Kolejne próby strzeleckie uczniów klas mundurowych

16 listopada 2017 r. drużyna strzelecka ZSLiZ w Olecku wzięła udział w VII Rejonowych Zawodach Strzeleckich w Suwałkach. Uczniowie klasy mundurowej: Laura Piekielniak, Paulina Burzycka, Małgorzata Czeszkiewicz, Weronika Klaus, Paweł Kardel, Hubert Jaroni i Mateusz Zakrzewski dzielnie walczyli w turnieju strzeleckim z broni pneumatycznej,

mając za przeciwników uczniów z województwa podlaskiego trenujących na co dzień w klubach strzeleckich. Udział w turnieju przyczynił się do podniesienia umiejętności strzeleckich i do integracji środowiska uczniów klas o profilu wojskowym. Najlepszy wynik spośród uczniów naszej szkoły uzyskała Laura Piekelniak - 96 pkt., drugie miejsce zajęła Małgosia Czeszkiewicz - 65, pkt., a na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Burzycka - 61 punktów. Nasza młodzież uczestniczy w zajęciach strzeleckich w ramach realiacji innowacji pedagogicznej pn. Edukacja wojskowa.

Opiekunem drużyny podczas zawodów był Jan Grzyb - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.