Mini Sad - Zielona Klasa

Z inicjatywy Pani Dyrektor – Marzanny Pojawy Grajewskiej, podjęliśmy się uczestnictwa w edukacyjnym projekcie „Tradycyjny Sad”. Konkurs zorganizowany jest  przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski  i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem, restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.

Uczniowie, którzy aktywnie uczestniczą w działaniach: Martyna Dzierżyk, Ewelina Dzierżyk, Monika Rydzewska, Mariola  Milewska, Aneta Jasińska, Jakub Bogdan, Tadeusz Kalinowski, Rafał Miezio, Joanna Niedziejko, Weronika Klaus, Martyna Cichos, Weronika Kopiczko, Urszula Życzkowska, Julita Machnacz.  Opiekunowie projektu: p. Anna Olszewska, p. Monika Brodowska przy współpracy z p. Beatą Zabokrzycką, p. Tadeuszem Gogaczem  oraz ekspertem ds. sadownictwa– p. Zenonem Jasielonem. Nasze dotychczasowe działania polegały na:  znalezieniu terenu pod mini sad, nawiązaniu współpracy z p. Jasielonem, który jest sadownikiem i posiada stare odmiany jabłoni, wykonaniu prezentacji multimedialnej, przeprowadzeniu lekcji „ Kuszenie starym jabłkiem", założeniu strony na FB, podjęciu inicjatywy zawieszenia budek lęgowych dla ptaków.

Konkurs wpisuje się w zadania określone w projekcie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej pn. „Szkoła z witaminą”   w roku szkolnym 2017/2018.