Szkolny konkurs patriotyczny, udział laureatów w Wojewódzkim Festiwalu Poezji i Piosenki Patriotycznej

Konkurs patriotyczny odbył się w II etapach: I etap dla uczniów ZSLiZ w Olecku w bibliotece szkolnej w 3 kategoriach:

1. Recytacja utworu literackiego (wiersz, fragment prozy lub dramatu) – (Klaudia Barbara Stach- Wisława Szymborska Gawęda o miłości ziemi ojczystej, Martyna Jutkiewicz- Adam Mickiewicz Reduta Ordona )

2. Wykonanie piosenki lub pieśni patriotycznej (Wiktoria Pawłowska, kl. 4 Tż, Martyna Dzierżyk, kl. 1 TH, Rozkwitały pąki białych róż)

3 Twórczość własna – napisanie wiersza, opowiadania lub piosenki z motywem patriotycznym-( Natalia Gryniewicz, tekst pt. Kraj pod rumiankiem, Joanna Niedziejko, wiersz pt. Młody).

W II etapie laureaci konkursu szkolnego wzięli udział w XXV Wojewódzkim Festiwalu Poezji i Piosenki Patriotycznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, który odbył się 9 listopada 2017 r. o godz. 9.30. (w tych samych kategoriach).

Nasi laureaci to:

W kategorii recytacji:

Klaudia Stach - III miejsce

Martyna Jutkiewicz -  IV miejsce

W kategorii twórczości własnej:

Joanna Niedziejko -  IV miejsce