Kolejna edycja konkursu Champs of English za nami

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego pod nazwą Champs of English. O miano najlepszego zmagało się jedenastu uczniów z trzech szkół z powiatu oleckiego
(Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Olecku oraz Szkoła Podstawowa w Kijewie).

W czasie dwuetapowego turnieju uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością pisania, czytania i mówienia w języku angielskim, słuchania tekstu ze zrozumieniem, znajomością środków językowych, wiedzą o krajach angielskiego obszaru językowego oraz znajomością treści książki lub serialu pod tytułem Trzynaście Powodów.

Po niemalże czterogodzinnych zmaganiach komisja konkursowa wyłoniła najlepszą piątkę.

Zwyciężył Olaf Rafał Sujata ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, który zdobył 68 na 84 punktów.

Drugie miejsce zajął Jakub Milanowski ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (64/84 pkt.).

Trzecie miejsce zajęła Kinga Leonarczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (63/84 pkt.).

Czwarte miejsce zajęła Julia Kuprewicz z Zespółu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Olecku (58/84 pkt.).

Piąte miejsce zajął Jakub Michał Mróz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (54/84 pkt.).

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.

Sponsorami nagród byli: Delphia Foundation oraz „English Zone” Szkoła Języków Obcych w Olecku.

Inicjatorem i koordynatorem konkursu była Justyna Tyczkowska wspierana przez Grzegorza Kopycińskiego, nauczyciela języka angielskiego