ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZSLiZ W OLECKU

22 czerwca 2018 roku w Międzypokoleniowym Parku Aktywności przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów klas pierwszych i drugich Technikum Nr 1 w Olecku.

Gośćmi honorowymi byli: wicestarosta powiatu oleckiego - Kazimierz Iwanowski, przedstawiciel Straży Granicznej - kapitan Dariusz Giełazis, dowódca Sekcji ASG 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego - Paweł Kropiwnicki oraz przedstawiciel 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego - major Grzegorz Łapiński.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia nagród za bardzo dobre wyniki w nauce. Wśród nich znalazła się uczennica klasy I THR Martyna Dzierżyk, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole i została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Pani dyrektor Marzanna Pojawa-Grajewska pogratulowała młodzieży udanego mijającego roku szkolnego i życzyła bezpiecznych wakacji.

W czasie uroczystości odbyło się  złożenie przyrzeczenia strzeleckiego na sztandar przez kandydatów na strzelców z Jednostki Strzeleckiej 1029 Olecko ZS Strzelec OSW oraz pokaz musztry przygotowany pod czujnym okiem Elizy Mrzilek-Święckiej - starszej sierżant Związku Strzeleckiego.

Uroczystość prowadziły uczennice: Martyna Dzierżyk z klasy I THR oraz Monika Rydzewska z klasy II TŻ, natomiast wiersze recytowała Klaudia Stach z klasy I THR.

D.K.