Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej w ZSLiZ

12 października 2018 r. w  Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych obchodzono święto Edukacji Narodowej, podczas którego klasy pierwsze ślubowały dbać o dobre imię ZSLiZ, przestrzegania zasad i cenionych przez szkołę wartości.  Świadkami przyrzeczenia byli dyrekcja szkoły, grono nauczycieli, rodzice oraz uczniowie klas programowo wyższych.

Wagę wypowiadanych słów uczniowie podkreślili, przekazując swoją przysięgę p. dyrektor Marzannie Pojawie–Grajewskiej na piśmie.  W tym roku szkolnym przyrzeczenie składali uczniowie trzech klas: I TLŻ uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, I TLH w skład, której wchodzą uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk oraz technik hotelarstwa, a także I TLR, czyli uczniowie reprezentujący zawody technik logistyk i  technik rolnik.

Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do wręczenia wyróżnień zasłużonym nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Uczniowie otrzymali nagrody, w postaci stypendiów, za osiągnięcia w nauce i sporcie.

Uroczystość przygotowali wychowawcy klas pierwszych: Justyna Cimochowska, Marcin Prusko oraz Marzena Wiszniewska.

Autor: Marzena Wiszniewska