UCZNIOWIE KLAS LOGISTYCZNYCH ZE SPECJALNOŚCIĄ WOJSKOWĄ W 15.PPLOT GOŁDAP

Niewątpliwą atrakcją dla uczniów naszej „mundurówki” był wyjazd do Jednostki Wojskowej 4808 w Gołdapi. Pierwszy kontakt uczniów zwykle rozpoczyna się od poznania specyfiki pracy pułku, zwiedzenia Sali Tradycji, w której dowiadujemy się o historii tradycji orężnych oraz danej jednostki oraz od zwiedzenia Sali Weterana, w której zgromadzone są pamiątki z misji poza granicami kraju.

Po sporej dawce wiedzy historycznej przeszliśmy na wykład poświęcony misjom zagranicznym wzbogacony pięknymi zdjęciami z krajów, w których byli żołnierze z  gołdapskiego pułku. Po serii zajęć w budynku przyszedł czas na ćwiczenia na placu apelowym. Tu pod czujnym okiem instruktorów doskonaliliśmy marsz. Nieco zziębnięci rozgrzaliśmy się na budowie broni i ładowaniu magazynków. Mieliśmy też okazję poćwiczyć celność na trenażerze typu Cyklop. Na zakończenie przeszliśmy w rejon garaży, aby zapoznać się z pracą polskiego radaru przeciwlotniczego NUR-21. Pamiątkowe zdjęcie zakończyło naszą wizytę w Gołdapi, która możliwa była dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy szkołą a 15.PPLOT dowodzonym przez płk. Sławomira Kojło. Nadzór i organizacja mjr Grzegorz Łapiński. Opiekunowie – Monika Brodowska, Marzena Wiszniewska, Eliza Mrzilek-Święcka, Tadeusz Gogacz, Dariusz Gałaszewski.