Coraz bliżej święta! Coraz bliżej święta!

Z tej okazji w środę 5 kwietnia zorganizowaliśmy Warsztaty Wielkanocne w Pracowni Dziedzictwa Kulinarnego, na które zaprosiliśmy uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych im. Św. Filipa Smaldone.

Nasi uczniowie z technikum żywienia i organizacji usług gastronomicznych pod czujnym okiem pani Alicji Drażby przygotowali wyśmienite wypieki. Były mazurki, świąteczny królik z jabłkami i mascarpone oraz wyborny żurek, który już w trakcie degustacji zdobywał całą moc zachwytów!

Artystyczną stronę warsztatów prezentowały pani Janina Anuszkiewicz, Helena Szyperek oraz członkinie Klubu Seniora „Wrzos” – Danuta Gorlewska, Czesława Jurek i Wiesława Kwiatkowska. Stoły pyszniły się kolorami, nęciły błyskiem świecidełek, aferowały kształtami, zachęcając do pochylenia się nad każdym z nich. Kurczaki z origami, jaja malowane woskiem, drapane wydmuszki, oklejanie sznurkiem i zdobienie kolorowymi paciorkami, technika decoupage – tego się można było nauczyć i własnoręcznie stworzone cudeńka zabrać ze sobą do domu.

Serdecznie dziękujemy, za możliwość przybliżenia zarówno naszym uczniom, jak i zaproszonym gościom, tradycji, jakie niosą ze sobą Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Autor: Ewa Urbanowicz