Udział uczniów ZSLiZ w konkursie patriotycznym

Uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces w konkursie recytatorskim podczas XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej w Suwałkach. Zmagania odbyły się w I Lieum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej.

W kategorii recytacji wzięli udział reprezentanci szkół  ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z Suwałk, Białegostoku, Augustowa, Dąbrowy Białostockiej, Zambrowa, Niećkowa oraz Olecka. Poziom uczestnikow był bardzo wysoki.

Już od 8 lat uczniowie ZSLiZ  biorą udział w konkursie organizowanym przez I LO w Suwałkach, aby oddać hołd bohaterom walczącym o ojczyznę i uczcić pięknym słowem święto odzyskania przez Polskę niepodległości.

ZSLiZ reprezentowali: Tomasz Kościesza (3 TR), który zajął III miejsce, recytując wiersz Antoniego Słonimskiego Alarm, V miejsce przypadło Martynie Jutkiewicz (4 TL). Uczennica zaprezentowała utwór Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Z głową na karabienie, natomiast Klaudia Stach (3 TH) zajęła VI miejsce wierszem napisanym przez Tadeusza Hollendera Uśmiech Warszawy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Autor: Marzena Wiszniewska