Quiz wiedzy na temat Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W tym roku obchodzimy 101. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji 8 listopada 2019 roku w naszej szkole został zorganizowany quiz wiedzy dotyczący zagadnień z tego właśnie okresu historycznego.

W rywalizacji uczestniczyło 12 drużyn - po 2 osoby z każdej klasy. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat polityki wewnętrznej i zewnętrznej II RP, ważnych postaci historycznych, pieśni patriotycznych oraz ciekawostek związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

Na sali gimnastycznej, oprócz drużyn, zgromadzili się również nauczyciele i uczniowie całej szkoły. Tę dość nietypową formę uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęło krótkie przemówienie pani Dyrektor, następnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” i rozpoczęły się zmagania konkursowe. Uczestnicy rywalizowali
w 3 konkurencjach – „12 pytań”, „Muzycznej” oraz „Kto pierwszy, ten lepszy”.

I miejsce w quizie zajęła klasa I TL4 – Katarzyna Dubicka i Mateusz Brodowski,
II miejsce – klasa I TL5 – Kacper Kłos i Maja Wiszniewska , a III miejsce – klasa II TLH – Łukasz Dyczewski i Jakub Matyszczyk. Wygrani otrzymali ciekawe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, m.in. głośniki, słuchawki, karnety na basen czy wejściówki do kina.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z pań - Cecylii Chilińskiej, Barbary Michałowskiej oraz pana Bartosza Tomczyka.

Organizatorkami i prowadzącymi imprezę były: Justyna Cimochowska i Urszula Romotowska. Natomiast pomoc techniczną zapewnili uczniowie z klasy II Tż – Paulina Krejpcio, Milena Jackiewicz oraz Łukasz Radzaj. Jedną z konkurencji uświetnił swoim udziałem uczeń klasy IV Tl - Dariusz Święczkowski, który grał na saksofonie pieśni patriotyczne.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie!

Autor: Urszula Romotowska