MISJE ZAGRANICZNE W OLECKU

Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” w Olecku był miejscem kolejnego spotkania Zespołu Edukacji i Tradycji Centrum Weterana z młodzieżą szkół średnich z Olecka.

W dniu 13 listopada 2019 r. na zaproszenie 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego przeprowadzono prezentację multimedialną „Wojsko Polskie w działaniach poza granicami państwa”. Rozpoczęto od historii weteranów, poprzez misje pokojowe do udziału Wojska Polskiego w misjach stabilizacyjnych i walki z terroryzmem. Przeprowadzono także kilka konkursów z nagrodami. Bardzo dziękujemy p. Elizie MRZILEK-ŚWIĘCKIEJ za przygotowanie spotkania z uczniami klas kształcących się w klasach o profilu logistyk ze specjalnością wojskową w naszej szkole.

Autor: Eliza Mrzilek-Święcka