"Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera"

W tym roku po raz pierwszy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku włączyli się w zbiórkę i przygotowanie podarków w ramach ogólnopolskiej akcji” "IX Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera". Zbiórkę rozpoczęli i nadzorowali strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1029 w Olecku.

Od 18 listopada 2019 do 09 grudnia 2019 gromadziliśmy podarki naszym kombatantom. Kolejne dni upłynęły na segregacji i pakowaniu. Uczniowie zamieszkujący w internacie ZSLIZ pod czujnym okiem pani Danuty Koncewicz wykonali kartki świąteczne, które przekazaliśmy naszym obdarowywanym w paczkach. Przez kilka dni Wolontariusze- strzelcy przygotowali 10 paczek! Od 13 grudnia umawialiśmy świąteczne wizyty w domach  połączone z dostarczaniem podarunków. Oprócz symbolicznych paczek dostarczyliśmy wiele wzruszeń, otrzymaliśmy wiele dowodów wdzięczności, wysłuchaliśmy pięknych i tragicznych zarazem wspomnień…Akcja poruszyła wiele serc i uruchomiła darczyńców do włączania się poprzez przekazywanie darów na Bazarek, z którego dochód zasilił konto Paczki. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój wkład w tą piękną i szlachetną akcję!

„Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” z siedzibą w Szczecinie prowadzi swoją działalność w całej Polsce przez 365 dni w roku.
Koordynatorzy oraz setki wolontariuszy poświęcają swój czas by pomóc weteranom, kombatantom, bohaterom walki niepodległościowej, opiekując się nimi, pomagając załatwić różne sprawy, remontują mieszkania, kupują im umundurowanie, organizują wyjazdy rehabilitacyjne „Wakacje dla Bohatera”, „Ferie dla Bohatera”, Bożonarodzeniowe i Wielkanocne paczki, poszukają sponsorów do wspomożenia działalności stowarzyszenia. Paczka dla Bohatera prowadzi swoją stronę na facebooku i instagramie, zapraszamy też na Bazarek "Paczka dla Bohatera" gdzie możemy przekazać lub kupić różne drobiazgi i w ten sposób wspomóc działalność paczki.
Wzorem ubiegłego roku udało nam się z sukcesem zakończyć akcję „IX Bożonarodzeniową Paczkę dla Bohatera”. "

Autor: Koordynator warmińsko-mazurskiej Paczki dla Bohatera Eliza Mrzilek- Święcka