BEZPIECZNE FERIE

Rozpoczynają się ferie zimowe. Jak zawsze w ostatni piątek przed feriami odbył się w naszej szkole apel informacyjno-porządkowy pod hasłem „Bezpieczne Ferie”. Pani dyrektor Marzanna Pojawa-Grajewska, życząc wszystkim uczniom udanego wypoczynku, wspaniałej pogody, dobrych pomysłów oraz atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu zwróciła uwagę młodzieży na  najważniejsze zasady bezpiecznego odpoczynku, których należy przestrzegać.

Szkolną akcję związaną z bezpieczeństwem podczas ferii wsparła olecka policja. Odwiedziła nas st. sierż. Anna Wąsowicz - nasza dzielnicowa, która przypomniała i zwróciła uwagę na zagrożenia związane m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, przebieganiem przez jezdnię. Dodatkowo po raz kolejny uświadomiła o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko w terenie niezabudowanym oraz bezpiecznego korzystania z samochodów.

Pani Ania szczególnie podkreśliła, że każdy taki czas przerwy szkolnej, ferii, to czas nasilenia się zachowań ryzykownych wśród młodych ludzi. Zdarza się, że sięgają oni po różne używki na skutek, których nie kontrolują swojego zachowania i dopuszczają się popełniania czynów zabronionych. Młodzieży po raz kolejny przypomniała o odpowiedzialności za popełnianie takich czynów.

Drodzy uczniowie PAMIETAJCIE!

Ferie są po to abyście odpoczywali, bawili się, realizowali swoje zainteresowania, na które
w okresie nauki brakuje Wam czasu. Do zobaczenia po FERIACH!

Autor: Cecylia Chilińska - pedagog szkolny