INFORMACJE NA TEMAT PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ W ZWIĄZKU Z PRZYPADKAMI ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUSA !

Ważne!

W związku z informacjami na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa należy zwrócić szczególną uwagę na:

• przestrzeganie podstawowych zasad higieny
  • częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła
  • zachowanie ochrony podczas kaszlu i kichania

W szkole we wszystkich toaletach oraz pomieszczeniach socjalnych udostępnione są instrukcje Głównego Inspektora Sanitarnego „Jak skutecznie myć ręce”.

Jednocześnie apelujemy do rodziców o pozostawienie dziecka w domu w przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów infekcji.

Wszyscy, którzy w ostatnim czasie podróżowali do krajów, w których zostały potwierdzone przypadki koronawirusa, (obszary te na bieżąco w swoich komunikatach podaje Główny Inspektorat Sanitarny), proszeni są o uważną obserwację swojego stanu zdrowia lub stanu zdrowia dziecka,
a w przypadku zauważenia niepokojących objawów np. wysoka gorączka, kaszel, duszność,
o bezzwłoczne powiadomienie o tym najbliższej stacji sanitarno- epidemiologicznej lub zgłoszenie się do szpitala na odział zakaźny lub obserwacyjno-zakaźny.

NFZ uruchomił całodobową infolinię w zakresie informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer telefonu: 800 190 590.

Uwaga! Jeżeli nie mieliście kontaktu z osobą chorą nie ma powodów do obaw.

Dyrektor Zespołu Szkól Licealnych i Zawodowych w Olecku

Instrukcaj "Jak skutecznie myć ręce?" została pobrana ze strony Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Autor: Pielęgniarka szkolna – Anna Fidler i Pedagog szkolny -Cecylia Chilińska