Korzystanie z biblioteki szkolnej w okresie pandemii

Na czas pandemii w bibliotece szkolnej można wypożyczyć lub zwrócić książki według ustalonych zasad.

1. Biblioteka dla uczniów jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-13.00. Jednak co godzinę pomieszczenie wypożyczalni i czytelni będzie wietrzone przez 10 min. W tym czasie korzystanie z biblioteki nie będzie możliwe.
  2. Po wejściu do budynku należy obowiązkowo zdezynfekować ręce, w razie przeciwwskazań zdrowotnych do stosowania środków do dezynfekcji należy umyć ręce.
  3. W bibliotece obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych.
  4. W bibliotece szkolnej może przebywać maksymalnie jedna osoba (nie wliczając bibliotekarza).
  5. Należy zachować bezpieczną odległości od rozmówcy i współpracowników (minimum 1,5 m).
  6. Obowiązuje brak wolnego dostępu do półek ze zbiorami, a co za tym idzie – brak możliwości korzystania z komputerów i zbiorów na miejscu, w tym prasy.
  7. Zbiory proponuje oraz podaje bibliotekarz.
  8. Podczas wizyty czytelnik ma możliwość wyłącznie zwrotu oraz wypożyczenia zbiorów.

Zwracane zbiory podlegać będą kwarantannie.

Oddawane przez Czytelników książki – zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej i GIS – powędrują na 3-dniową obowiązkową kwarantannę w wydzielone i odpowiednio oznakowane miejsce. Dopiero po tym czasie zostaną one ponownie udostępnione do wypożyczenia.

Ze względu na możliwość zniszczenia książki obowiązuje bezwzględny zakaz samodzielnej dezynfekcji.

• Obecne zasady działania biblioteki mogą ulec zmianie. Wszelkie komunikaty będą publikowane na drzwiach głównych biblioteki i na stronie www szkoły.