MANEWRY MUNDUROWE

W dniu 24 października br. uczniowie kształcący się w klasie o profilu logistyk ze specjalnością wojskową, będący również uczniami Oddziału Przygotowania Wojskowego, wzięli udział w „Manewrach Mundurowych”.

Manewry w formie zawodów zorganizowane zostały w okolicach Grajewa. Czteroosobowe zespoły, biegnąc z mapą terenu, musiały odnaleźć punkty kontrolne i wykonać na nich zadania. Punktowane zadania to m.in. składanie namiotu z pałatki, rzut granatem, rozkładanie i składanie kbkAKMS, przenoszenie skrzyni z amunicją, transport rannego, zagadki logiczne. Najlepsi z naszej szkoły okazali się: Drużyna VIII w składzie: D. Bil, O. Bronicki, A. Burzycka, S. Murzyn i drużyna V w składzie: S. Nehring, K. Mucuś, K. Tylman i J. Kamiński. Nagrodzone drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody. Gratulujemy serdecznie wszystkim, ponieważ poziom walki był wyrównany i wszyscy dawali z siebie wszystko!

Autor: Eliza Mrzilek-Święcka