RUSZYŁY ODDZIAŁY PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

Uczniowie ZSLIZ realizują program przygotowania wojskowego od jesieni 2020 r.  Jedno ze szkoleń praktycznych odbyło się 29.04.2021 w 15 Pułku Przeciwlotniczym w Gołdapi, gdzie realizowano szkolenie z zakresu podstaw wychowania wojskowego oraz szkolenia bojowego.

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku to tylko jedna ze 130 szkół, w których rozpoczęły działalność oddziały przygotowania wojskowego. Program nowych klas wojskowych jest realizowany przy finansowym i merytorycznym wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej.W oddziałach realizowane jest szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego, w formie obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a jego program określa rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego. Program realizowany jest przez szkołę, w częściteoretycznejoraz przez patronacką jednostkę wojskową, w części praktycznej. Szkolenie kończyć będzie 50-godzinny obóz szkoleniowy, przeprowadzany na początku ostatniego roku nauki.

Autor: Ppor.rez. Eliza MRZILEK-ŚWIĘCKA