Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

W dniach 12.-16. września 2022 r. w naszej szkole odbył się "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych". Celem akcji było przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

Formuła kampanii edukacyjno-informacyjnej była zróżnicowana: od rozpowszechnienia ulotek i plakatów promujących prozdrowotne zachowania, po uwzględnienie udziału specjalistów w zajęciach z młodzieżą, które poprowadziły: p. Anna Fidler (szkolna pielęgniarka) oraz p. Emilia Naruszewicz (Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olecku). Ponadto wychowawcy poszczególnych oddziałów przeprowadzili lekcje dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych.

Jesteśmy pewni, że wiedza zdobyta w ramach akcji to ważny krok społeczności szkolnej do świadomej i trwałej zmiany postaw prozdrowotnych, w tym higieniczno-sanitarnych.

Autor: Małgorzata Kuprewicz, pedagog szkolny