Żywa lekcja historii w ZSLiZ w Olecku.

13 marca 2017 roku w sali konferencyjnej internatu ZSLiZ odbyło się niezwykłe spotkanie.

Gościem był pan płk. dr inż. Władysław Krajewski - Prezes i przedstawiciel Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania przez uczestników pieśni "Legiony". Podniosły nastrój udzielił się młodzieży, a pan Krajewski w dalszej części opowiadał o swojej pasji i fascynacji osobą marszałka Józefa Piłsudskiego, przedstawił również informacje dotyczące Związku Piłsudczyków RP - kiedy został założony, czym się zajmuje. W ciekawy sposób opowiadał anegdoty
z życia Piłsudskiego, mówił o jego relacjach z bliskimi, współpracownikami, przygodach miłosnych. Gość przyniósł ze sobą rekonstrukcję munduru Józefa Piłsudskiego oraz szablę z tego okresu - opowiedział o tych rekwizytach, pokazywał uczniom pamiątkowe zdjęcia związane z kultem marszałka.

Pan Władysław Krajewski to człowiek bardzo otwarty, życzliwy wobec młodzieży, z przyjemnością przyjął nasze zaproszenie i skorzystał z możliwości kontaktu z młodymi ludźmi, zachęcał  ich też do przystąpienia do Związku Piłsudczyków.

Dzięki dużemu poczuciu humoru pan Krajewski w przystępny
i interesujący sposób przekazał porcję historycznych wiadomości
o II Rzeczypospolitej. Pod koniec swojego wykładu gość dodał kilka słów na temat kultury osobistej współczesnej młodzieży.

Podziękowania za spotkanie przyjął pan Władysław od dyrekcji szkoły, nauczycieli, a kwiaty - od uczniów klas mundurowych. Organizatorkami spotkania były panie: Anna Kaczor i Urszula Romotowska - nauczycielki historii.

Dołączamy się do podziękowań i mamy nadzieję, że takich żywych lekcji historii   będzie w naszej szkole więcej.

U. Romotowska