Hotelarze poznają specyfikę pracy w branży turystycznej

02 marca 2017 r. uczniowie klas I TH i III TH kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa wzięli udział w zajęciach edukacyjnych mających na celu przybliżenie im specyfiki pracy pracowników branży turystycznej.

Lekcje przeprowadziła Pani Małgorzata Milczarek, pilot turystyczny z wieloletnim stażem pracy w krajach Afryki Północnej.

Pani Małgorzata, pilot-rezydent w takich krajach jak Maroko, Tunezja, Libia, przedstawiła młodzieży zagadnienia związane z wymaganiami dotyczącymi zawodu pilota turystycznego, omówiła charakter pracy pilota i pilota–rezydenta oraz przybliżyła zakres ich obowiązków.

W czasie zajęć uczniowie poznali ciekawostki związane z zawodem, a także dotyczące kultury, kuchni, architektury Maroka i krajów sąsiednich. Mogli obejrzeć zdjęcia obrazujące codzienne życie tamtejszej ludności i zobaczyć oryginalne wyroby rękodzielnicze zgromadzone przez Panią Małgorzatę.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Milczarek za przygotowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć, które odbyły się z inicjatywy Celiny Bronikowskiej-Chudy, nauczycielki przedmiotów zawodowych z zakresu turystyki i hotelarstwa.

Autor: Celina Bronikowska-Chudy, nauczycielka przedmiotów zawodowych z zakresu hotelarstwa.