Inny, czyli godzina z Ryszardem Kapuścińskim

Wystawa pt. „Inność /Tożsamość. Spotkanie z Innym w reportażach Ryszarda Kapuścińskiego” w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku stała się pretekstem do przypomnienia „cesarza reportażu”.

Z inicjatywy nauczycielek- polonistek ( U. Brodowska. M. Wiszniewska, R. Narewska) uczniowie klas III TLa (13.03), III TH (15.03), III LO, IV TLA (16.03) wzięli udział w nietypowej lekcji.

Pani Agnieszka Makarewicz w ciekawy sposób przypomniała sylwetkę Kapusty (to szkolny pseudonim pisarza), przytaczając zabawne anegdoty, ale i  dramatyczne momenty, cytując fragmenty reportaży. Dzięki tym opowieściom i bogatym zbiorom zdjęć młodzieży został przybliżony portret Kapuścińskiego jako człowieka i dziennikarza, jako postaci nietuzinkowej. Zajęcia w bibliotece to bardzo ciekawa inicjatywa. Dziękujemy p. Agnieszce Makarewicz za zainspirowanie do lektury dzieł wybitnego reportażysty.

Autor: RN