Spotkanie z Rodzicami/Opiekunami prawnymi 23.09.2020 r.

Program spotkania

23-09-2020

15.30 spotkanie informacyjno-szkoleniowe – SALA 110 (I piętro głównego budynku szkoły) dla Rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem (Marzanną Pojawą-Grajewską) oraz wychowawcami, w trakcie którego zostaną omówione następujące zagadnienia:

a/ Program pomocy psychologiczno-pedagogicznej w ZSLiZ

b/ Zasady bezpieczeństwa uczniów w czasie zajęć lekcyjnych i poza godzinami pracy szkoły

c/ Poinformowanie o zakresie prowadzonego monitoringu wizyjnego

d/ Poinformowanie o zakresie opieki i edukacji zdrowotnej oraz promocji zdrowia prowadzonej przez szkołę.

15.30 spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla Rodziców uczniów klas maturalnych (4 TL, 4 THR, IV TŻ) z wicedyrektorem (Urszulą Nartowicz) oraz wychowawcami – SALA 213 (II piętro głównego budynku szkoły):

a/ Struktura i organizacja egzaminu maturalnego w roku 2021

b/ Poinformowanie o zakresie opieki i edukacji zdrowotnej oraz promocji zdrowia prowadzonej przez szkołę.

15.30 spotkanie informacyjno-szkoleniowe – SALA 208 (II piętro głównego budynku szkoły) z wicedyrektorem (Justyną Tyczkowską), kierownikiem kształcenia praktycznego (Moniką Brodowską)  oraz  wychowawcami klas drugich i trzecich Technikum Nr 1:

a/ Struktura i organizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2020/2021.

b/ Organizacja wakacyjnej praktyki zawodowej.

16.00 spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla Rodziców uczniów wszystkich klas
z wychowawcami, w czasie którego odbędzie się:

I zapoznanie z zasadami organizacji pracy szkoły oraz wewnątrzszkolnym prawem:

a/ Statut Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku

b/ Wewnątrzszkolny system oceniania wraz z kryteriami oceniania na poszczególne oceny

c/ Procedury przeciwdziałania absencji

d) Oferta edukacyjna Szkoły Policealnej Nr 1 skierowana do osób dorosłych

e) Szkolny program wychowawczo-profilaktyczny Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w  Olecku

II Szkolenie z obsługi dziennika elektronicznego

III Przedstawienie harmonogramu zajęć otwartych

IV Przeprowadzenie ankiety dotyczącej oczekiwań rodziców wobec szkoły

V Omówienie zasad organizowania studniówki szkolnej (dotyczy Rodziców klas programowo najwyższych)